Jak si vybrat vysokou školu

Při výběru vysoké školy je tím nejdůležitějším výběr oboru. Pokud si totiž zvolíte obor, který vám bude více než sympatický, pak jste na správné adrese. Měli byste se hlavně zamyslet nad tím, co chcete vlastně v životě dělat a čeho byste rádi dosáhli. Je důležité, abyste se řídili hlavně srdcem, protože pokud se rozhodnete studovat obor, který vás vlastně vůbec nezajímá, asi vám to do života nic nepřinese. Nikdy byste se navíc neměli nechat ovlivnit vašimi rodiči, kamarády nebo učiteli. Je vhodné se ale zamyslet také nad tím, jaké uplatnění je na trhu pro absolventy vámi zvoleného oboru.
geometrie a matematika na tabuli

Měli byste si zjistit, na jakých školách se váš obor, který byste chtěli studovat, učí a jaké jsou podmínky pro přijetí. Je vhodné navštívit i akce, které se představováním vysokých škol zabývají. Vhodný je například Gaudeamus, kde se setkáte s velkým množstvím škol a to z České republiky ale i zahraničí. Zvažte také, zda byste na školu chtěli dojíždět, nebo se stěhovat.

Reklamní letáky, které dostanete, vám nepomohou udělat si představu, kterou potřebujete. Měli byste raději navštívit den otevřených dveří a ptát se nejlépe studentů a absolventů. Měli byste také prolézt webové stránky školy a najít si studijní plány či rozvrhy. Díky tomu se vyhnete nepříjemným překvapením, které by vás mohly potkat.
schody v knihovně

Počet přihlášek není nijak omezený. Podejte si proto přihlášek tolik, kolik chcete. Jestliže si navíc nejste jisti, zda přijímací řízení zvládnete, podejte si jich opravdu raději více, než abyste se na konec nedostali vůbec nikam.

Až se k vám dostanou výsledky, které budou kladné a budou hned z několika škol, zamyslete se nad tím, která z těchto škol je pro vás opravdu tou nejlepší. Projeďte si znova studijní plány a zamyslete se, kam byste chodili rádi. Řiďte se vašim srdcem a vyberte si to nejlepší.