Jak vytvořit skvělé webové stránky

Webové stránky zadarmo, za drobný poplatek, nebo za velké peníze kompletně v rukou profesionála? Zvážit musíme více věcí, jednou z nich je, zda chceme pravidelně svůj obsah aktualizovat, či nikoli. Pokud si plánujete založit web, z toho důvodu abychom pravidelně sdíleli obsah, pak je nejvhodnější vytvořit si stránky sami. Někde to je zadarmo, jinde za roční poplatek.

studentka při psaní na klávesnici

Ovšem není od věci, když web zhodnotí nezávislý odborník, který odhalí slabá místa webu, a poradí co je třeba vylepšit a co ubrat. Někdy se příliš zaměřujeme na detaily, řešíme výběr fotek, stylu písma, nebo nadpisu a můžeme opomíjet důležitost technických záležitostí, jako je například to, aby byl web pro vyhledavače dobře viditelný. Zdánlivé drobnosti, tak mohou odradit, aby se čtenáře vraceli.

Co dělat a co ne

Když přijde na web nový zákazník, musí hned poznat na co je web zaměřený. Směs všeho možného může být zajímavá, ale fakt že se informace těžko dohledávají, může být důvodem proč web nezaujme. Nikdo nemá čas a nechce složitě listovat stránkami a hledat co ho zajímá. Když zákazník přijde na web věnuje mu několik málo vteřin, když ho nezaujme jde jinam, koneckonců konkurence je veliká. Když nabízíte nějakou službu, nikdy by neměl chybět kontakt, kde je uvedeno celé jméno, ideálně i bydliště, působí to věrohodně když za webem stojí někdo, kdo se neskrývá a myslí to vážně. Když přijde zákazník na web, chce hned vědět za kolik co pořídí, když chybí cena může to mít vážný důvod, například to, že ji nejde s určitostí stanovit, ale o to víc by na webu mělo být informací, aby byl zákazník naprosto okouzlen a zatoužil nás kontaktovat.
počítačový kód

Krásné weby jako zdroj inspirace

Které weby se líbí vám? Jistě máte své oblíbence, zamyslete se, čím vás zaujali? Je to nejlepší návod jak vytvořit stránky které budou mít úspěch. Jednoduše čerpáme z vlastní zkušenosti a toho co se nám líbí.