Jaký postoj zaujímáte ke klimatizaci


Říká vám něco přísloví „Sytý hladovému nevěří“? Mnoho lidí netrápí cizí neštěstí a ani nemají zájem jej řešit. Teprve až v okamžiku, kdy dojde řada na ně, začnou se o problematiku více zajímat. Tento psychologický jev je založen na vlastní zkušenosti a také empatii a máte-li štěstí na přátele, kteří empatičtí jsou, můžete si gratulovat k velkému štěstí.

klimatizace značky LG

Empatie se také týká instalací klimatizace v objektech, kde nám záleží na někom, kdo na tom není po zdravotní stránce nejlépe, a kdo potřebuje naši pomoc. Mohou to být například senioři, lidé po operacích a v rekonvalescenci, kardiaci, těhotné budoucí maminky, anebo malé děti – zejména batolata a kojenci. Pobyt v prostředí, kde klimatizace je jen prázdným pojmem, a kde letní teploty stoupají do tropických hodnot, je zejména ve městech nesmírně skličující, stresující a mnohdy i život ohrožující.

Chraňte se před úpalem

Úpal je definován jako přehřátí organismu vlivem extrémních vnějších teplot. Paradoxně si jej můžete přivodit i v zimě v přetopeném autobusu s vydýchaným vzduchem, ovšem přece jen je častější v období letních veder. Ta pokud uhodí a nehodlají ustoupit ani po uplynutí čtrnácti dnů, mohou přinést katastrofální následky a mnoho předčasných úmrtí.

splitová klimatizace

Právě z tohoto důvodu, a zvláště pak ve zmiňovaných městských oblastech, je instalace klimatizace tím jediným řešením, jak se problémům důsledně vyhnout. Máte-li ji k dispozici, není nutné mít ji v provozu řadu týdnů a měsíců v roce, i když to samozřejmě teoreticky možné je, klimatizace v Plzni vám poslouží třeba jen po dobu dvou či tří týdnů, kdy jsou vedra již nesnesitelná.

Klimatizací lze také přitápět, což se může hodit v mezidobí, kdy ještě městská kotelna nezačala dodávat dálkové teplo, ale přesto je již v bytě nepříjemné chladno a nemáte, jak se zahřát. Oceníte to zejména v situaci, kdy doma vykonáváte sedavé zaměstnání a podobné činnosti, kdy jste pohybově omezeni a nemůžete se zahřát fyzickou aktivitou.