Kontroverznost nebankovních hypoték

Ceny nemovitostí rostou doslova mrknutím oka, není se tak čemu divit, že řada lidí přemýšlí, jak sen o vlastním bydlení zafinancovat. Řešení se přímo samo nabízí – hypotéka. Hypoteční úvěr na bydlení je ovšem z hlediska kladených nároků na žadatele nejpřísnější. Ne každý nakonec odejde z banky se schváleným úvěrem, ba naopak přibývá lidí, kteří na úvěr nedosáhnou. V tarokovém případě ale ještě není zapotřebí propadat beznaději, co zkusit nebankovní hypotéku?

Stisk ruky

Mnoho lidí nad nebankovním sektorem opovrhuje nos, tedy až do chvíle, kdy je banka s jejich žádostí o úvěr odmítne. Pro mnohé jsou stále nebankovní půjčky kontroverzními úvěrovými produkty se skrytými poplatky. Ne vždy tomu ale tak musí být, stejně jako ty bankovní nejsou vždy jenom dobré.

Rychlost vyřízení

Lidé se rozhodují pro nebankovní sektor v případě, kdy řeší neočekávaný finanční výdaj, na kterém v rodinném rozpočtu už nezbývá dostatek financí. Rychlé spotřebitelské úvěry pomohou vykrýt i dobu do další výplaty. Ale hypotéka? To je závazek na řadu let a i z tohoto důvodu se řada lidí rozhodne pro bankovní sektor, který nabízí přeci jenom větší stabilitu. Jenže ne vždy jsou tací žadatelé v bance úspěšní. Není na škodu tedy zapřemýšlet, zda skutečně nedat přednost právě některé z nebankovních společností, která tuto možnost nabízí.

Podpis smlouvy

V bance při žádostech o úvěr musí řada z nás podstoupit nutnou dávku byrokracie a papírování. Nebankovní společnosti ale k žádostem přistupují poněkud rozdílným způsobem. Vše je u nich jednodušší a prostší, i v případě hypoték je schvalovací proces velmi rychlý. Co někde trvá v řádech týdnů, ne-li měsíců, jde jinde mnohem snadněji.

Je pravda, že nebankovní hypotéky jistě nebudou tím pravým ořechovým pro každého. Na druhou stranu je potřeba říct, že nabízí možnost pro žadatele, kteří by v bance s žádostí nikdy nemohli uspět.