Nejzajímavější kryty na mobil Huawei y6 Prime 2018

Věděli jste, že krytů na mobil je tolik, že budete mít problém si vybrat? Je to tak, ke všemu tomu různému designu si ale také můžete vybrat různé druhy. Jaké? To jsme pro Vás vypsali níže:

Kryt na mobil ve stylu wallet

  1. Plastový nebo silikonový

Plastové či silikonové kryty chrání zadní a boční strany mobilu, ale ne obrazovku. Asi se to může jevit jako nevýhoda (občas i je), ale na druhou stranu, některým lidem prostě nevyhovuje mít zakrytou i obrazovku.
Tyto kryty se vyznačují především dlouhou životností (i několik let), zajímavým designem (najít můžete od těch úplně průhledných i ty se srdíčky, duhou a jednorožci), a také zachováním původních proporcí mobilu (mobil s obalem se o moc nezvětší jak na šířku, tak na délku).

  1. Pouzdro

Takovým krytům se také často přezdívá wallet (z anglického slova peněženka), protože na první pohled může připomínat malou peněženku či knížečku. Jak jsme již psali v předchozím bodě, na rozdíl od plastových obalů Vám chrání i obrazovku mobilu. Disponují páskou s malým magnetem, která zabraňuje samovolnému otvírání mobilu a zevnitř i malými kapsičkami, kam si můžete schovat třeba kreditní kartu apod. zároveň mohou sloužit jako takové malé stojánky, o které si mobil můžete opřít.
Jejich nevýhodou je, že oproti plastovým nebo silikonovým obalům na mobil Huawei y6 Prime 2018 nemají takovou životnost. Častokrát se stává, že při nešetrném zacházení se přední strana utrhne.

Žena s mobilem v ruce (na mobilu plastový obal)

  1. Ochranný

Tento kryt je typově stejný jako plastová a silikonové obal. Chrání tedy jen zadní a boční strany. Oproti nim je však daleko účinnější, protože jeho konstrukce je většinou kovová a navržená tak, aby se mobilu nic nestalo.
Jejich velkou nevýhodou je ale především to, že takovéto kryty jsou poměrně drahé a robustní. Způsobuje to tedy ztěžknutí mobilu, zvětšení jeho rozměrů a bohužel ve většině případů i veškerou ztrátu jeho elegance.