Prachovské skály

Máte rádi turistiku nejlépe v kombinaci s horolezectvím? Rádi podnikáte výlety do přírody v České republice? Pokud ano, tak v Prachovských skalách si určitě přijdete na své. Navštivte tuto jedinečnou přírodní zajímavost, která vás uchvátí svými krásami. Procházka ve skalách se vám určitě bude líbit. Ať už se do těchto míst vydáte za procházkou, turistikou nebo horolezectvím, budete nadšeni z vaší volby.
slunce za skalami
TURISTIKA V PRACHOVSKÝCH SKALÁCH
Pokud se do této lokality vydáte za turistikou, tak si můžete vybrat ze tří okruhů:
· Malý okruh
Méně náročný okruh s jedním stoupáním a dvěma vyhlídkami. Má délku přibližně 1,5 km a zabere vám přibližně 45 minut klidné chůze.
· Velký okruh
Náročnější okruh v délce 3,5 km s osmi vyhlídkami, který vám zabere přibližně 2 hodiny klidné chůze.
· Okruh pro kočárky
I se sportovním kočárkem se můžete vydat do Prachovských skal, protože některé cesty jsou udržované a schůdné právě i s kočárkem.
HOROLEZECTVÍ V PRACHOVSKÝCH SKALÁCH
Horolezectví v této oblasti má bohatou historii. Již více než před sto lety bylo toto místo oblíbené k lezení po skalách. Od začátku dubna do konce října si můžete užívat lezení v těchto skalách, ovšem za podmínky dodržování Provozního řádu a Pravidel lezení.
Vydejte se do Prachovský skal a kochejte se nádhernými vyhlídkami, úchvatnou přírodou a jedinečnými skalnatými útvary, které doplňují přírodní scenérii. Tento výlet zvládnou i děti, které jsou zdatnými chodci, počítat ovšem musíte hned s několika výstupy do výšek po kamenných schodech.
prachovské skály
Prachovské skályvás uchvátí svou jedinečností, díky čemuž jsou dokonalou hříčkou matky přírody. A právě proto jsou častým výletním cílem spousty turistů a ani vy byste toto místo neměli při plánování vašich rodinných výletů minout. Vydejte se na pěkný rodinný výlet, který si společně určitě užijete.