Proč bychom měli měnit životní styl při hubnutí

U hubnutí je důležité umět si najít ty správné informace. Tak, abyste ke snižování váhy došli s rozumem a nepřivodili si zbytečně zdravotní problémy. Nejdříve doporučujeme zjistit si veličinu, která se nazývá body mass index kalkulačka BMI Bmikalkulacka.cz a je to defacto základ, pokud se rozhodnete změnit svůj životní styl.

Ano, slyšíte dobře. To, že se rozhodnete shodit pár nebo více nadbytečných kilogramů nesouvisí s přísným dietním režimem, to je velký a nepravdivý mýtus. Souvisí to hlavně se změnou životního stylu.

štíhá žena

Proč bychom měli měnit životní styl při hubnutí??

Je to zcela jednoduché. Jen držet dietu vážně nestačí. Protože se nejspíše nebudete do konce vašeho života živit jen dietními suchary či dietními jídly. Vy zhubnete, zaradujete se, a opět se vrhnete do víru vašeho předchozího života. Bohužel – tělo má tak zvanou m e t a b o l i c k o u p a m ě ť a jakmile mu začnete zase nandavat, na co bylo kdysi zvyklé, ihned mozek zavelí a nadbytek potravy začne ukládat do tukových zásob.

dietní chyba

To pro případ, že byste mu zase někdy jídlo odmítali dát nebo v menších dávkách. Tělo se vlastně chrání před hladem.

Proto je důležité nastolit nejen dietu, ale tak trochu i změnit svůj životní styl. To znamená – nic drastického – vstávat (pokud to jde) v pravidelnou dobu, a to i o víkendech – dnech volna, jíst pravidelně s přesně danými přestávkami, aby organismus mohl v klidu trávit. Dodržovat pitný režim a nepřejídat se, jíst v menších dávkách a častěji. Odbourat kouření a alkohol. Sklínku piva nebo bílého vína si dopřejte občas a za odměnu. Tvrdý alkohol škrtněte.

K tomu všemu si dopřejte relax a odpočinek, pozitivní mysl a sluníčko. Jakmile vysvitne, odložte práci, která není nezbytně nutná a vyrazte na procházku a nechte se hladit slunečními paprsky. Dodají vám energii i nezbytný vitamín D.