Proč nepoužívat jednorázové menstruační pomůcky


Pamatujete si na svůj rozhovor o menstruaci? Matky by neměly příliš dlouho čekat, protože v dnešní době menstruují i velmi mladé dívky. Je běžné že menstruaci mohou dostat už i devítiletá děvčata, a z toho důvodu je potřeba s nim včas mluvit o dospívání. Je dobrý mezi sebou mít přátelský vztah, protože potom nebude rozhovor o menstruaci problém.

vložky a tampony

Dospívající dceři je potřeba včas říct jak funguje rozmnožování, ale ještě předtím je nutné ji poučit o možnostech během menstruace. Žádná slečna netouží po tom, aby někdo věděl že má menstruaci, i když je to zcela normální fyziologický jev. Nechce být ve škole terčem posměchu, což je zcela logické. I proto s rozhovorem rozhodně neotálejte. Nabídněte jí více možností než jsou jen jednorázové vložky a tampony.

Proč se vyhnout vložkám a tamponům
Vložky a tampony jsou vyráběny z chemicky bělených umělých vláken, která mohou zůstávat v těle. Proto je potřeba nabídnout i jiné alternativy, které jsou zdravotně nezávadné. Tampony se navíc nehodí pro slečny, které ještě nežijí pohlavním životem, jelikož jejich zavádění může být bolestivé. Vložky jsou pro většinu slečen nepohodlné, protože někdy okolí může poznat, že ji zrovna dívka či žena nosí.

černé kalhotky

Daleko lepší jsou pro mladé slečny menstruační kalhotky. Od těch klasických se vzhledově příliš neliší. Vyrábí se z několika savých vrstev, které pohltí jak pach, tak tekutinu. Existuje několik typů kalhotek podle intenzity krvácení. Všechny jsou vyrobeny tak, aby jimi nic neproteklo, a pokud je budete měnit včas, můžete se na jejich ochranu spolehnout na 100 %. V naší nabídce najdete několik barev a střihů, a obléknout během menstruace můžete i tanga nebo brazilky. Naše kalhotky se hodí nosit po celý den, můžete v nich chodit spát i sportovat. Spolehněte se na ně i vy a pořiďte sobě i dceři nejlepší menstruační pomůcky současnosti.