Rekonstruujeme chatu pro celoroční bydlení


Zakoupili jste nebo získali v dědickém řízení starou chatu, která se ovšem nachází na zajímavém místě s krásným výhledem do přírody? Je vám líto ji prodat a zvažujete naopak, že byste tu bydleli po celý rok? Opustit město je dnes mnohem snazší, než dříve, máme k dispozici automobily a je-li chatová oblast v rozumné vzdálenosti od vašeho pracoviště, vyplatí se dojíždět autem do práce, než bydlet na sídlišti, v přelidněném prostředí, daleko od přírodních krás.

instalatérské nářadí

Jestliže se rozhodujete, že budete objekt podrobovat stavební rekonstrukci, zřejmě tu dojde i na instalatérské práce, zajišťované profesionálními instalatéry https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha.

Vodovodní rozvody

Jsou-li v domě ještě staré vodovodní trubky, většinou ocelové s pozinkovaným povrchem, nebo někde dokonce olověné, nechte je vyměnit za nové v plastu. Polypropylen je zdravotně nezávadný materiál, osvědčený za dobu svého působení v tomto směru již několik desítek let. Vyměníte zároveň staré vodovodní baterie za nové pákové, které jsou velmi spolehlivé, a zřejmě vás nezklamou a možná vás tu i přežijí.

vodovodní ventil

Topení v podlaze a výstavba krbu

Když chalupa, tak s krbem nebo krbovými kamny. Je to ten nejúspornější způsob vytápění a zároveň velmi příjemný, co se týče přírodního zdroje sálavého tepla. Krbové vytápění lze propojit s podlahovým topením skrze tepelný výměník a máte k dispozici systém velmi úsporný a zároveň komfortní. Teplo se v místnosti šíří rovnoměrně a docílíte tím zhruba stejné teploty ve všech partiích obytného prostoru. A teplo na bosá chodidla, to je balzám, který zčásti nahrazuje velmi účinné reflexní masáže.

Odpadové potrubí

Když se rekonstruují chaty, přijde na řadu i odpadové potrubí. Na chatách se většinou odvádí splašková voda do septiku s vlastní čističkou odpadních vod a instalatéři to znají a mohou vám s tímto řešením efektivně vypomáhat. Odpady bývají na chatách v dezolátním stavu, zvláště tam, kde se dosud nepodrobily žádnému důkladnějšímu čištění.