Vhodné bydlení nejen pro lidi s nízkými příjmy

Nechcete bydlet celý život v podnájmu a chtěli byste raději něco svého? V tom případě se budete muset hodně zadlužit nebo zkusit žít alternativně.

Vhodné bydlení nejen pro lidi s nízkými příjmy

Vzít si dnes hypotéku i na malý byt obvykle znamená zadlužení na desítky let. Jsou lidé, kteří budou maličkou garsonku splácet dvacet nebo pětadvacet let. A není jich zrovna málo. Větší byty jsou ještě o dva řády dražší a jen málokdo si může dovolit si na ně běžným způsobem našetřit. Ještě relativně nedávno to zas takový problém nebyl, jenže se přestalo stavět a nových obytných jednotek přibývá strašně málo. To automaticky znamená navýšení cen, a to nejen ve velkých aglomeracích, ale rovněž i v menších obcích či dokonce vesničkách.

Levné bydlení

Hodně lidé tak nemá jinou možnost než jít do podnájmu, což rozhodně není úplně ideální řešení. Je to drahé a nestále nad vámi visí možnost, že se budete muset znenadání vystěhovat. Samozřejmě, není to ze dne na den, ale sehnat si nové bydlení během pár týdnů rovněž není žádná velká hračka. To je také důvod, proč hodně lidí dává přednost donedávna docela opomíjeným mobilním domům.

Je dobré hned zmínit, že nejde o žádný extra skvost, alespoň co se týče velikosti obytného prostoru. Ty největší verze sedají v tomto ohledu srovnat s klasickými panelákovými byty, což není moc, ale zase to není ani příliš málo. Mnohem zajímavější je cena, která je ve většině případů opravdu nízká, takže si své vlastní bydlení může koupit takřka každý pracující člověk. A to je nejdůležitější. Chcete-li něco svého mobilní dům celoroční Lavarohouse rozhodně není krokem špatným směrem.

Řada domů

Žádné velké papírování

Krom ceny mají mobilní domy jakékoliv generace ještě jednu velkou výhodu, a sice, že se nejedná o stavby. Ty totiž podléhají stavebnímu zákonu, což reálně znamená hodně běhání po úřadech. Je jedno, jestli si chcete postavit velkou vilu nebo koupit klasický byt, papírování, a ne malému, se nevyhnete. S mobilním obydlím se tomu, ale prakticky zcela vyhnete, jelikož se nejedná o stavby, alespoň ne podle zákona.