Vzniknou Vám sice povinnosti, ale budou stát za to

Už Vás to začalo rozčilovat, viďte? Všude kolem Vašeho pozemku se ozýval jásot a šplouchání vody, když sousedi dováděli ve svém bazénu. A jak jste se bránili! Vidíte, a nyní už zažijete radost z vlastního bazénu. Udělali jste dobře, protože není nic lepšího, než se kdykoliv během dne osvěžit několika tempy v průzračné vodě.
dívka pod vodou.jpg
Snad jste se neopomněli informovat na údržbu vody během provozu.
Je dost důležité, abyste vlastně už před prvním napuštěním bazénu věděli, co všechno musíte udělat. Je to vážně dost zásadní. Křišťálově čistou vodu během celé koupací sezóny můžete užívat jedině tehdy, když budete důsledně dodržovat zásady péče nejen o vodu , ale také o bazén samotný.
· Musíte mít kvalitní filtrační systém, který bude dostačující pro velikost a objem Vašeho bazénu.
· Klasické vybavení, ke kterému patří kartáče, teleskopické tyče, vysavače, síťky, nesmí rozhodně chybět.
· Bazénová chemieje nezbytností. Bez ní to prostě nejde.
· Je nepřípustné, abyste soustavné měření pH a pravidelnou kontrolu obsahu případných mikroorganismů vynechávali. Zvláště tehdy, když vítr zanese větévky a listí na hladinu. Ve spojení s vysokými venkovními teplotami může nastat malér.
suché listy u bazénu.jpg
To ale nemění nic na tom, že perfektní osvěžení v letních parnech by Vám za pravidelnou údržbu nestálo. Ty starosti kolem bazénu a vody v něm určitě za trochu námahy stojí. Nastudujte si dávkování a pravidelné kontroly tak, aby se pro Vás údržba bazénu stala běžnou záležitostí, která Vás nijak zvlášť nevysiluje.
S návštěvami se dveře netrhnou.
Tak trochu musíte počítat i s tím, že Vás bude navštěvovat více známých a kamarádů, a to i s dětmi. A věřte, že budou mít u sebe náhodou i plavky! Kdo by to byl řekl, viďte? Ale pravidla si určujete Vy.
Inu, už nemusíte poslouchat jásot a výskot koupajících se dětí od sousedů. Už to budete mít podstatně blíž! Jste rádi?