Co by vám mohlo při stěhování způsobit velké potíže


Přenášet věci po schodech – kdokoli se stěhuje z přízemního bytu nebo nízkoenergetické přízemní dřevostavby typu bungalovu, netýká se jej chůze po schodech s břemeny, a tím pádem odpadá jedna z nejobtížnějších fází stěhování bytů v Praze. Je totiž značný rozdíl mezi vynášením sedací soupravy nebo koberce do jedenáctého patra po schodech, a bytem v přízemí, kde se pohybujete pouze po rovině. Schody jsou mimo jiné i perfektní „zdarma nářadí“ na posilování svalů dolních končetin, a s břemeny je to ještě mnohem těžší. Bydlíte-li ve vyšších patrech, kam bude nutné přestěhovat větší věci po schodech, a nevejdou se do výtahu, pověřte tím raději stěhovací firmu. Týká se to např. chladniček, praček nebo rozkládacích nerozebíratelných pohovek.

panelový dům

Rozebrat nábytek – moderní nábytek, který je rozebíratelný, byste měli pokaždé před stěhováním rozebrat, prodloužíte tím jeho životnost a zabráníte riziku jeho poškození, hlavně jeho spojovacích částí. Každý ale není zdatný kutil, co si s tím poradí. Někteří lidé by to možná zvládli, ale nemají zas dostatečný svalový (fyzický) fond. Stěhovací firmy provádí demontáže a zpětné montáže nábytku poměrně běžně.

bytový dům

Převážet věci autem – někteří lidé ve snaze maximálně ušetřit, podnikají různé akce s dopravními prostředky, co mají k dispozici. Mohou tak převážet chladničky na přívěsném vozíku, vozit těžké krabice s věcmi v zavazadlovém prostoru kombíku, anebo si pronajmou dodávku a stěhují většinu nábytku tímto způsobem. Při stěhování po Praze to však vyžaduje i odolnost vůči stresu, někdy je jízda autem v pražském provozu nesmírně náročná, a tím spíše, máte-li plné auto věcí, anebo jsou naložené na přívěsu. Obtížnější je i samotná jízda s dodávkou, zvláště pokud jste ji nikdy neřídili, a víte, že ji nesmíte poškodit, jinak se nedoplatíte. Při stěhování s profesionály vám tyto starosti zcela odpadnou.