Útulný domov za pár korun

Většina žen by doma neustále něco měnila, předělávala a zvelebovala. Přestože zútulňují domov každou chvíli, stále se jim něco nepozdává a pořád by chtěly něco vylepšovat. S rostoucími cenami dekorací ovšem mnohdy nezbývá nic jiného, než se spokojit s tím co už máte doma. Nebo ne?

Samozřejmě že ne. Pokud chcete zvelebovat, můžete to dělat i bez toho, aniž byste utratily majlant. Stačí se rozhlédnout okolo sebe, nejen doma, ale také v přírodě. Na rozsvícení obývacího pokoje vám postačí třeba váza plná květin. A nemusíte hned utíkat do květinářství. Kromě zimy kvete něco snad v každém ročním období. Takže stačí vyběhnout na louku, na kraj lesa nebo do zahrádky a natrhat barevné a voňavé kvítí, které pokoj nejen rozsvítí, ale také provoní.

květiny

Dalším typem, jak můžete ušetřit pár korun je koupě malých polštářů 50×50 cm a potahů na ně, nebo látky, ze které si zvládnete potahy ušít sama. Pak už stačí potahy pouze měnit dle nálady, ročních období nebo prostě podle toho, jak se vám to zrovna líbí a hodí. Nemusíte tak kupovat pořád nové polštáře. Potahy jsou navíc mnohem skladnější a lze je snadno prát.

útulný domov

Obrázky, fotky a rámečky můžou taky vašemu domovu dát úplně jiný vzhled. Nechte si vyvolat fotografie vašich dětí, vnoučat nebo domácího mazlíčka. Rámeček můžete buď koupit, jelikož dnes už stojí pár korun, nebo si nějaký vyrobit. Stačí být trochu kreativní a zručná. Fotografie navíc v lidech vyvolávají příjemné vzpomínky, a tak se budete cítit opravdu dobře. Navíc jdou v rámečcích velmi snadno vyměnit a tak vás po čase určitě neomrzí.

Nebojte se do svého domova vnést trochu sebe samých. Tvořte, sbírejte věci a vyrábějte dekorace podle toho, jak to cítíte a co se vám líbí. Dokonalé dekorace nejsou pouze v obchodech. Jsou to ty, ke kterým máme nějaký vztah a daly jsme si s jejich výrobou záležet.