Henna není pro každého

Ale opatrně. Je to sice skvělé přírodní barvivo, ale nehodí se na každé vlasy.
Kdy ano a kdy ne
I při barvení tímto bezpečným produktem je na místě opatrnost. Je potřeba si ujasnit, co od jeho použití očekáváme. Naše vlasy nenarušuje a nepoškozuje. Naopak je „obalí“ a chrání. Je vhodná pro ty z nás, co chtějí oživit původní odstín vlasů, regenerovat je, dodat jim lesk. Také překrýt citlivě šedivé vlasy. Naopak naprosto nevhodná je pro „experimentátory“, kteří rádi a často mění barvu vlasů. A to i o několik odstínů najednou. Pro tento účel je přeci jen vhodnější široká paleta nabídky chemických barev. Pozor by si měly dávat dámy s blond hřívou, která byla vylepšena chemicky. Může dojít k tomu, že barevný výsledný efekt bude vypadat jinak, než bylo zamýšleno. Vlasy prostě „chytnou“ jinak. Chtějí – li zůstat u blond odstínu, je lepší volbou také chemie. Černovlásky, jejichž původní barva vlasů je světlejší hnědá, zase nemohou od tohoto barviva, že jim vlasy „ztmaví“ hodně výrazně.
indický slon

Co ještě vědět
– dá se koupit v mnoha odstínech, ale existuje jen jeden opravdový přírodní – červená, ty ostatní jsou vyráběny za pomoci přísad (pro světlejší odstíny se zlatavými odlesky se přidává senna, pro tmavší odstíny indigo)
– výsledný odstín můžeme ovlivnit i při vlastním použití doma, přidat můžeme heřmánkový čaj, kávu, červené víno a jiné suroviny, také odstín zintenzivníme, když směs mícháme a aplikujeme na vlasy při vyšší teplotě
– je potřeba počítat s tím, že vlasy vysušuje, pokud máme i bez ní vlasy spíše sušší, je dobré přidat do směsi při barvení trochu rostlinného oleje
– ve vlasech vydrží toto barvivo velmi dlouho a opakovaným barvením se odstín zvýrazňuje
zrzka, bruneta a blondýna
– mezi barveními chemickými barvami a hennou zachováváme minimálně třítýdenní odstup (zanechává totiž na vlasech ochrannou vrstvu, kterou nemohou chemické barvy proniknout a nabarvit je)