Jak si vydělávat při studiu

Je to někdy opravdu složité zvládnout školu i práci najednou, ale věřte, dá se to. Vše je o tom, že člověk musí znát své kvality a najít si brigádu v takovém odvětí, kdy mu to spíše bude zábavou nežli povinností. Když se budete opravdu snažit, brzy se úsloví „chudý student“ nebude na vás již vztahovat. Ale jak na to? Nebojte se kontaktovat velké firmy a firmy, které se zabývají tím, co zrovna studujete. Možná se Vám poštěstí a vezmou Vás na nějaký zkrácený úvazek. Pro ně jste taky výhodní, nemusí za Vás totiž platit zdravotní pojištění, to ještě hradí stát.
dokument pod mincemi
Pokud toto není to pravé ořechové, tak zkuste oběhnout podniky ve Vašem městě a vždy věřte, že osobní kontakt udělá mnohem větší dojem. Opravdu nikdy nežádejte své rodiče, aby Vám zařídili brigádu oni. To už se pak nikdy nezbavíte nálepky rozmazleného floutka, za kterého vše dělají rodiče. Pokud si chcete vydělávat a přiblížit se tak světu dospělých, musíte přijmout některé věci, které k tomu dospělému životu prostě patří a samostatnost je jedna velká z nich.

stopky

Ptejte se prakticky všude, kde pobýváte. Máte nějakou oblíbenou kavárnu, kam chodíte rádi a často na pozdní kávu po škole? Neváhejte a zeptejte se obsluhy, zdali by se jim nehodila nějaká výpomoc navíc. Nejčastěji si od Vás vezmou kontakt s tím, že se ozvou kdyby něco. To, že se neozvali neberte jako porážku. Je to en jeden podnik, kde jste to zkusili. To je totiž také velmi důležité. Mějte vždy více možností, více es v rukávě, aby se Vám nestalo, že budete tak dlouho čekat na vyjádření od jednoho podniku, že Vám mezitím proklouzne Váš studentský život mezi prsty.

Hlavně si vyberte takovou brigádu, která Vám svým způsobem bude dělat radost a ze které se vždy něčemu novému přiučíte. To je totiž to, co nás v životě posouvá dál – nové zkušenosti, takže se jim nesmíme bránit, ale jít jim naopak naproti.