Rusko z jiného pohledu!

První den v prosinci 2018 již uvedená kryptoměna ztratila během jednoho dne osm procent své hodnoty. Pokračuje tedy trend, který je velmi nepříznivý pro tuto měnu již po dobu celého roku.
Oslabení alternativní měny se netýká pouze Bitcoinu, ale také dalších dvou měn XRP a Etheru. Celkový pokles od prvního měsíce letošního roku je tedy více než 87 %.
propojený systém
Pokles z počátku tohoto měsíce tak ukazuje opět na to, že vývoj hodnoty Bitcoinu, stejně jako ostatních kryptoměn, je velmi nepředvídatelný. Jednak z toho důvodu, že se neopírá o ekonomické fundamenty a jednak z toho důvodu, že se opírá jen částečně o cenu elektřiny, která je potřeba k jejich těžbě.
Bitcoin existuje na trhu již od roku 2009 a vznikl jako alternativa oficiálních měn. Prosadil se od této doby jako oficiální kybernetická měna světa. Specializovaný software je naprogramovaný tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je vystavěn tak, aby nemohlo docházet v žádném případě k ovlivňování, ani ze strany žádné vlády ani ze strany centrální banky. Poslední Bitcoiny by se měli dostat do oběhu nejpozději v roce 2140.
bitcoin crypto-měna
Podle dostupných zdrojů je jisté, že se nedá odhadnout další vývoj v této oblasti. Otázkou totiž nyní je, zda se jedná o krátké období konsolidace před dalším pohybem dolů.
V tuto chvíli se však objevují zprávy o tom, že by se regulace ceny Bitcoinu měla stát v jednotlivých státech skutečností a samozřejmě hodnotu ohrožují i existence a vznik dalších a dalších kryptoměn.
Aktuálně jsou kurzy kryptoměn následující:
• Bitcoin 3.411,72 USD
• Bitcoin Cash 89,8921 USD
• Ethereum 88,9522 USD
• Litecoin 24,129 USD

Všechny tyto měny si i v tomto týdnu opět pohoršily. Jediné dvě kryptoměny, které si polepšily ve své hodnotě jsou tyto:
• XRP (Ripple) 0,30239 USD
EOS 1,87592 USD