Malování bytu svépomocí s bublinkovou fólií

Bublinkovou fólii známe hlavně jako perfektní balicí materiál i pro velmi křehké věci ze skla, keramiky nebo porcelánu. Stěhovací firmy ji využívají běžně, stejně jako spousta e-shopů, které do ní zákazníkům balí velmi široké spektrum zboží. Máme pro vás tip, kde ji ještě můžete uplatit.

Chystáte se vymalovat byt svépomocí­? Pak se vám bublinková fólie může hodit. A k čemu ji upotřebíte?

bublinková fólie na sedací soupravě

K zakrytí podlahy – Pokud máte v úmyslu zbavit se staré malby a musíte ji oškrábat, bude s tím spousta práce a hlavně nepořádku, Stará malba na zemi, to je pohroma a musíte se před tím nějak vhodně zabezpečit. Lidé to provádí různými způsoby, některými vhodnějšími a jinými zcela nemožnými. Kupříkladu položit na podlahu staré noviny znamená, že se rozmáčí a bude z toho jen mokré bláto. Kartonové krabice na podlaze jsou lepší volbou, ale jsou moc těžké a s nabalenou vrstvou staré malby se nadřete. Zkuste to s bublinkovou fólií, ta je dostatečně pevná, lehká, a krásně se s ní pracuje, dobře se stříhá a pokládá na zem. V některých případech, kde jsou např. nalepené na podlaze koberce, je vhodné položit na podlahu papírový karton a na něj bublinkovou fólii a v zásadě ani nemusíte před škrábáním a nátěrem stěn a stropu pracně koberec odlepovat.

bublinková fólie v dlaních

K zakrytí oken a dveříbublinkovou fólii jednoduše přilepíte na okenní a dveřní rám. Je transparentní, takže budete mít v průběhu dne i dostatek světla zvenčí a zároveň budete mít více soukromí a nebudou vás sledovat zvědavci z ulice. Fólie s bublinkami má větší pevnost, nežli tenká fólie, která se prodává pro tyto účely.

K zakrývání nábytku a spotřebičů – stává se, že některý nábytek se vám buď nechce odnášet, protože je moc těžký a plný věcí, anebo jej nemáte kam přenést, když jsou ostatní místnosti malé. S fólií snadno zakryjete skříně, police, stoly, komody, svítidla, zkrátka vše, co by mělo v místnosti zůstat.