Nakopněte se energií

Únava je běžná a pociťujeme ji občas všichni. Někdy víc než by bylo zdrávo. Je to způsobeno ne jen uspěchanou dobou, kdy se neustále dokola honíme a zapomínáme se o sebe správně starat. Tělo ale palivo potřebuje stejně tak jako auto, aby mohlo jet a fungovat co nejlépe. Pomoci mu v tom musíme my. Naštěstí se vždy můžeme spolehnout na zaručené pomocníky a doplnit tak ubývající síly osvědčenými způsoby.
duchovní jóga
·         Spánek: ten je tím nejlepším řešením na většinu problémů. A co se týče naše těla, platí to dvojnásob. Pokud se dobře a dostatečně nevyspíme, jen těžko můžeme přes den v pohodě fungovat. Spánkový deficit se prostě vždycky projeví. Takže nezapomínejte spát.
·         Kofein: spolehlivý a rychlý životabudič, který nezklame. I když se to s ním nemá moc přehánět, v menší míře skutečně pomůže a energii nám rychle dodá. Ať už si dopřejete šálek silné kávy nebo vypijete energetický drink.
·         Cukr: dodání cukrů také tělo povzbudíte, navíc budete mít i veselejší a lepší náladu. Tak proč ne. Život bychom si osladit měli, takže v případě, že se cítíte mizerně a vyčerpaní sáhněte po dobré čokoládě.
·         Zdravá energie: pokud přeci jen volíte vždy jen zdravou formu, jezte ovoce, sušené ovoce a oříšky. Umíchejte si, svůj vlastní energetický koktej, a hlavně zdravý. Rozmixujte své oblíbené ovoce, přidejte pár semínek či oříšků, trošku džusu a nakopněte se zdravou vitamínovou bombou.
kávový šálek a zrna
·         Choďte a dýchejte: chůze je nejen zdravá ale naplňuje nás nově nabitou energií. Vyjděte si na procházku a zhluboka dýchejte. Starosti nechte doma a myslete na příjemné věci nebo mysl vypněte úplně. Aktivní odpočinek také umí divy a krásně se vám okysličí mozek. Budete se cítit lépe.
Tělo je složitý mechanismus, který občas začne vynechávat, když ho dlouho trápíme svým rychlým životním tempem. Někdy je lepší trošku zpomalit a doplnit elán. Proto na sebe nezapomínejte, a když je potřeba, prostě zpomalte.