Vybrat bazén nemusí být věda – Který zaujme právě vás? Podle čeho jej zvolit?

Máte zahradu ale ještě na ní nemáte bazén? Tak to o něm dost možná přemýšlíte. Proč je bazén dobrá volba a jak jej vybrat? Vyberte si správně.

Vybrat bazén nemusí být věda – Který zaujme právě vás? Podle čeho jej zvolit?

Zanedlouho bude krásně a teplo nás vyžene ven. Máte doma zahradu? Pak jistě chcete mít i bazén, protože ten v letních dnech jistě oceníte. Před výběrem vhodného bazénu si ale musíte položit hned několik otázek. Jak tedy vybrat ten nejlepší bazén pro vás a co je při výběru nejpodstatnější? Užijte si léto již ve svém novém bazénu.

plavecký bazén

Jak velký bazén chcete?

Před výběrem bazénu je třeba zvážit, zda byste chtěli raději bazén zapuštěný nebo ten nadzemní. Každý z těchto dvou typů má něco do sebe, jde jen o to, co vy osobně preferujete, roli hraje i místo nebo finanční náročnost. Určitě s tím v první řadě souvisí i to, kolik místa na bazén na své zahradě máte, protože nadzemní bazény můžete umístit v podstatě kamkoliv, navíc se dají různě přemisťovat, jakmile si necháte nainstalovat zapuštěný bazén, zůstane vám již na jednom místě několik let.

Na menší zahrady se vždy volí právě nadzemní bazény, jejich obrovskou výhodou je i to, že se dají pořídit za výhodnou cenu, snadno se napustí a tedy i zajedou a koupat se můžete opravdu rychle, po sezoně je pak už jen vypustíte a zase sklidíte, nemusíte si lámat hlavu se zazimováním, s tím, zda vodu vypustit nebo ne a podobně. Na údržbu také nejsou náročné, hodí se hlavně pro rodiny s dětmi, ty si v nich totiž mohou hrát. Ovšem pozor na to, pokud si přejete mít velký bazén, s nadzemním se vám to nesplní. U nadzemních bazénů počítejte s tím, že jejich velikost je dost omezená, jde spíše o menší kulaté bazény, kde má dospělý člověk vody zhruba po pás. Hloubku i velikost bazénu si ale můžete zvolit sami. Nepočítejte však s ničím obrovským.

lehátko v bazénu

Zapuštěné bazény a jejich výhody

V zapuštěném bazénu už si můžete i dost dobře zaplavat, jsou totiž zpravidla větší. Mohou se vám i dobře čistit, záleží i na materiálu. Zapuštěné bazény skvěle vypadají, zahrada už s nimi má takový nádech luxusu a tyto bazény mají i samozřejmě mnohem větší životnost. Oválné bazény jsou ideálními pro plavce, kvalitní služby ale poskytnou i klasické obdélníková zapuštěné bazény. Z materiálů pak můžete přemýšlet nad plastovým bazénem, nerezovým, fóliovým či dokonce betonovým.

Výběr bazénu nepodceňte, u zapuštěných bazénů se připravte na delší dobu instalace a samozřejmě i na vyšší pořizovací cenu.