Halloween je náš nový svátek

I když má Česká republika své zvyky a svátky, tak dva svátky jsme po revoluci v roce 1989 rychle přijali za své. Tipujete které? No přece Halloween a sv. Valentýna. I když máme masopustní reje v maskách a dětské karnevaly se odjakživa pořádaly během zimy, ať už na školách nebo i jako maškarní plesy, Halloween po česku, to je v podstatě den, kdy přijdou děti do některých škol v maskách, stylově halloweenských, jako jsou duchové, strašidla, kostry a mrtvoly nebo zombie. Také se pořádají Halloweenské večírky, což jsou v podstatě ty maškarní plesy, ale tematicky zaměřené ke svátku zesnulých, k dušičkám.

kouzelník

Pořádný večírek Halloween Ralsko Vaskouzelnik, to je přehlídka nejúžasnějších maškarních kostýmů a nesmí chybět zábavný program. A co jiného na Halloweenský večírek, kde jsou všichni převlečeni za tajemné strašidla, upíry a kostlivce než tajemného kouzelníka, který vyčaruje nejen atmosféru, ale samozřejmě nejedno kouzlo, k potěše všech přítomných, malých i velkých, a někteří budou i do kouzel vtaženi. Halloween je opředený tajemstvím mezi světem živých a mrtvých. Není divu, že když jsme něco takového v našich krajích neměli, tak se nám to zalíbilo a Halloween už bereme za náš běžný svátek.

tajemno

Kouzelník patří na všechny společenské akce, ale nemusí jít jen o veřejné akce, kouzelníka si můžete zamluvit i na soukromé akce, na oslavy vašich dětí, nebo i na podnikové večírky.Druhým svátkem, který jsme si v České republice osvojili je svátek zamilovaných, svátek sv. Valentýna. Máme sice vlastní zvyky a na prvního máje bychom se měli políbit pod rozkvetlou třešní, ale pokud nechcete čekat až do května, můžete strávit 14. února při romantické večeři a koupit ženě květinu a stát se jejím Valentýnem. Určitě bude nadšená. Ale pokud ji donesete květinu během roku jen tak, protože ji máte rádi, uděláte ji radost o mnoho větší.