Hygienicky čistá domácnost

Úklidem strávíme obvykle minimálně dvě hodiny denně, a to se nepočítají velké úklidy, které jsou nutné minimálně jednou měsíčně. Jak si ale úklid usnadnit, urychlit jej a zařídit, aby byl co nejefektivnější?

Okna

Co se mytí oken týče, mnoho lidí si na to musí vyhradit celý volný den, aby stihli okna pořádně umýt a vyleštit. Přitom to lze tak efektivně urychlit. Pomocí vysavače a mopu na okna to budete mít hotové během hodiny. A tím jsou myšlena všechna okna v domě. Mopem jednoduše okno umyjete, vysavačem vysajete veškerou vodu z okenních tabulek, a okna jsou zase jako nová. Žádné drhnutí, leštění, ani jiné zbytečnosti.

čistící prostředky

Podlahy

I na podlahu si můžete sehnat pomocníka, který udělá práci za vás. Vysavač s parním mopem, který se naučí rozeznávat jednotlivé části domu, sám vše vysaje a rovnou i vytře. Vaší jedinou povinností bude tohoto pomocníka pravidelně nabýt a vyčistit. Co se však týče hloubkového čištění a impregnace, tam už raději přenechejte práci na odbornících, kteří tuto práci vykonají za vás, rychleji a efektivněji.

Koberce

Koberce obvykle jen pravidelně vysáváme, kusové pak vydrhneme vodou s pracím práškem a necháváme uschnout na sluníčku. Co se však týče čištění velkých koberců, je nejlepší si na tuto práci zavolat odborníky. Čištění koberce bez profesionálního vybavení totiž nikdy nebude snadné, ani plně efektivní. Obraťte se třeba na firmu Wismont, která za vás vyčistí koberce, podlahy a postará se i o impregnaci, tudíž si ušetříte spoustu námahy a času.

vysavač na koberci

Toaleta

Co se záchodové mísy týče, někdy se na dně usadí nečistoty, kterých se těžko zbavuje i za pomocí záchodové štětky a speciálních přípravků. Přitom je to tak snadné. Smíchejte jedlou sodu, kyselinu citronovou, nasypte to do mísy a zalijte vařící vodou s octem. Nechte chvíli působit, a pak už jen setřete.

Nicméně za pomoci octu vyčistíte téměř všechny povrchy, a ty, které ne, bude nejlepší přenechat odborníkům.