Zuby a péče o ně

Proto by měly mít zásady ústní hygieny již maličké děti. Je jedno kdo je tomu učí, ale mít by je měly. Pokud se to stane návykem po každém jídle, stane se tak dobrá věc. Samozřejmě, že existují výjimky, kdy by se hned po jídle zuby čistit neměly, ale to se jistě každý dozví od svého dentisty. V zásadě platí jedna věc. Zubní kartáček je kamarád a bez něj nikde ani ránu. Práce s ním pak znemožňuje, nebo alespoň zpomaluje práci těch, co nám v ústech škodí a naše zuby pomalu, ale jistě likvidují. Všeobecně se to nazývá zubní plak a v něm jsou mini, ba přímo nano potvůrky, které pak buší sbíječkami a kladivy do našich sklovin a systematicky ji tak narušují. Kartáček s nimi zatočí raz dva. A samozřejmě nejen on. Také zubní nit a jiné pomůcky. A těch je povícero.

kartáčky

My se však zaměříme na zubní kartáček samotný. Ani on nebude nic moc platný, pokud nebude vybrán správně. A s tím vám musí vypomoci váš zubař, nebo ten, ke komu vás pošle. Naučí vás zubní hygieně dokonale.

Především se dozvíte, jaký zubní kartáček si vybrat. Totiž špatně vybraný může napáchat více škody než užitku. Příliš tvrdý, tedy ne on sám, ale štětiny v něm, vám mohou poškozovat dásně, a to jistě není dobré. Příliš měkký zase nemusí účelově plnit svou funkci, takže zuby zůstávají neopečovány. Takže musíte používat zubní kartáček ve zlatém středu. Ale to je jen příklad, na to pozor, jaké štětiny máte mít vám řekne ten, kdo vás bude učit o zuby pečovat. Také vám jistě vysvětlí rozdíl, mezi rovnými štětinami a jinými, které na zubních kartáčcích existují. A také si pak ještě vyberte již sami takovou rukojeť, která vám do ruky „sedne“. To je proto, abyste měli skutečně pohodlné čištění a nestalo se vám nepříjemné.

hezké zuby

Nuže, vidíte, že ani čištění zubů se neobjede bez rad odborníka. Proto jej brzy navštivte, abyste později neměli problémy.