Proč je elektrorevize tak důležitá?

Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že si dnes již život bez elektřiny nedovedeme představit. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe, kolik přístrojů je na elektřinu. A nejedná se jen o ty „klasické“, jako je televize, nejrůznější kuchyňské přístroje či třeba mobilní telefon. Sem patří i běžné náramkové hodinky, ale třeba i bazénové filtry. Navíc si stačí jen představit, jak těžko bychom uchovávali v horkých letních dnech potraviny bez pomoci ledničky a mrazáku.

Zdálo by se tedy samozřejmé, že se o elektrickou síť budeme co nejlépe starat. Problém je ovšem v tom, že naprostá většina elektroinstalace je vedena ve zdech a stěnách. Je tedy jasné, že jim nemůžeme věnovat nějakou péči – nemáme moc možností, jak. I proto nám odborníci doporučují, abychom nechávali provádět pravidelné elektrorevize. O co se jedná?

elektrina2

V podstatě jde o proces, kdy odborník prohlédne vaši elektroinstalaci a zkontroluje, zda je vše skutečně v pořádku. Díky tomu může odhalit i drobná poškození dříve, než způsobí nějaký problém. Lidé však tyto prohlídky často zanedbávají, obvykle ke své škodě. Následky totiž obvykle nejsou pěkné.

V první řadě tu samozřejmě máme riziko zásahu elektrickým proudem. To není nic příjemného ani pro zdravého člověka, pro někoho se slabším srdcem to může být dokonce fatální. A je jasné, že to nechce mít nikdo na svědomí.

elektrina2

Ještě větší je však riziko požáru. Stačí se jen podívat na statistiky, kolik z nich bylo způsobeno vadnou elektroinstalací. A právě tomu se dá s pomocí pravidelných prohlídek snadno předejít. Ušetříme si tak ztráty jak na majetku, tak potenciálně i na životech. A to za to rozhodně stojí, nemyslíte?

Proč je tedy lidé neprovádí? Jednoduše proto, že jim přijdou zbytečné. Navíc je za ně nutné platit. Je tedy jen pochopitelné, že mají určité pochybnosti. Avšak je třeba si uvědomit, že následky mohou případně být mnohem horší.