Úklid od profesionálů

Asi jen málokdo byl v životě ušetřen alespoň jednoho jarního nebo předvánočního úklidu. Nejedná se o standardní úklidovou akci, kdy se udělá jen polovina věcí, které byly v plánu a na druhou polovinu bude čas za měsíc či dva. Jarní i předvánoční úklidy jsou obvykle velmi důsledné a tím i vyčerpávající. Vysává se, drhne se podlaha, umývají okna, prach se stírá i z toho nejzapadlejšího koutu. Jedná se prostě o galeje, které snad krom pár čistotou posedlých jedinců nechce dělat vůbec nikdo. A taky nemusí. Stačí si objednat některou z úklidových firem a nechat pracovat profesionály.
úklidová služba
Nejen domácnosti
Úklidových firem je dnes jako máku. V každém alespoň trochu větším městě se nacházejí alespoň dvě, ale většinou je ten počet vyšší. I proto, že je konkurence tak velká, nabízejí služby nejen domácnostem, ale také firmám. Uklízí ale i chodby v činžovních či panelových domech. Velká část úklidových firem má také smlouvu s místními nemocnicemi, které už většinou nepoužívají k úklidu vlastní personál, ale najímají si pomocnou sílu zvenčí. Práce tedy mají více než dost. Otázka je, zdali jsou všechny tak kvalitní jako píší na letácích.
růžová prachovka
Odpověď je jednoduchá – nejsou. Existuje celá řada úklidových firem, které nedodržují své závazky a vzhledem k tomu, že velká část z nich chce zálohu předem, hlavně tedy u větších zakázek, jde o dost nepříjemnou věc. To však není jediný problém. V mnoha případech musíte svěřit zaměstnancům úklidové firmy klíče, jelikož v době úklidu budete muset být například v práci. To už je poměrně nebezpečný počin, jelikož se z milých pracovníků mohou vyklubat zloději. Proto buďte vždy podezřívavý a vybírejte si pouze firmy, které mají nejlepší reference. Sice si nejspíš trochu připlatíte, ale alespoň budete mít jistotu, že po práci nepřijdete do vybíleného bytu .