Co má jíst moje kočka?

Mnoho z nás se rozhodne pořídit si do domácnosti kočku. Proč ne? Kočička je nenáročná v tom, že nevyžaduje venčení, nemusíme s ní běhat po cvičišti, vydrží sama doma bez větších problémů. Je však nutné vědět, že i kočce je třeba veěnovat pozornost nejen formou hry, ale i v péči o její kožíšek, o její vhodné vybavení bytu a v neposlední řadě o její  výživu. Protože správný přísun živin pro zvíře je bezesporu jedno z kriterií, které nám zaručuje jeho správný vývin a zdraví. Povězme si několik pravidel, které bychom měli při krmení kočičky určitě dodržovat.
líná kočka
 
Pravidla kočičí stravy
 
1/ Nerozmlsejte si svého miláčka. Kočka má jak se říká, mlsný jazýček. Pokud pozná již v mládí spoustu chutí, bude je vyžadovat i později. Je vhodné neučit kočku na mnoho chutí, stačí navyknout zvíře na granule, které kočce vyhovují a jsou vhodné pro její věk. Zamězíme tak loudění u našeho stolu a krmení nevhodnými pamlsky.
 
2/ Kočka většinou ení schopná najíst se třeba 1x denně do zásoby, jako to dělají třeba psi. Jí individuálně i mnohokrát denně a tak je vhodné, aby měla misku naplněnou a mohla si sama řídit, kdy se nažere. Proto jsou granuke vhodnější než mokré krmení –   kapsičky. Ty osychají, často jsou i po několikahodinovém stání cítit. Granule neosychají a jsou stále vhodné k nakrmení.
 
3/ Snaha udělat z kočky tvora, který nekonzumuje mase, je nevhodné. Kočka je šelma a maso je jí vlastní. Grasnule obsahují i maso, takže tam nic nezanedbáme. Pokud bychom kočce vařili, musí dbát i na podíl syrového masa ve stravě.
siamská kočka 
4/ V domácnosti, kde je i pes často dochází k nešvaru, že kočka žere stejné granule jako pes. Není to vhodné, protože složení granulí pro psa je velmi rozdílné od kočičího krmení. Kočka potřebuje daleko více bílkovin, než pes a tak pokud by byla chována na psích granulích, byla by vlastně podvýživená.