Děti a cestování – Jaký způsob zvolit a kam s dětmi vyrazit, když jde o zahraničí?

Už vás někdy napadlo, zda je vhodné cestovat s dětmi? Dovolenou si řada lidí neumí odepřít, kdy ale začít cestovat i s těmi nejmenšími? Čeho se držet? 

Děti a cestování – Jaký způsob zvolit a kam s dětmi vyrazit, když jde o zahraničí? 

Děti a cestování, to je poměrně obsáhlé téma a také mnoho lidí to rozděluje na dva různé tábory. Někdo si myslí, že s malými dětmi by se cestovat nemělo, někdo zase tvrdí, že když to dítě zvládne, není problém. U dětí, které jsou starší dvou let, by se mělo zejména řešit to, zda zvládnou cestu, ale u ještě menších dětí je třeba zvážit všechna rizika spojená s cestováním. Některé destinace nejsou pro maličké děti vhodné vůbec, nehledě na to, že i během cesty všude čekají různé nástrahy. Takže jak tohle zvládnout a jak si s touto těžkou otázkou poradit? 

cestování s dětmi

Mají miminka zůstávat doma? 

Dnešní doba je hodně otevřená a to všemu. Není nic neobvyklého, že si rodiče sebou na dovolenou vezmou jen několikaměsíční miminko. Je to ale vhodné? A bezpečné? Hodně záleží na tom, kam se chcete vydat. Takhle malé děti by například ještě neměly létat letadlem a cestovat veřejnou dopravou, kde je velké riziko, že se dítě může od někoho nakazit a onemocnět. V cizích zemích také ne vždy narazíte na okamžitou lékařskou pomoc, někdy mohou děti ohrožovat místní choroby nebo střevní potíže. Tohle riskovat s malým dítětem není úplně rozumné. 

Vždy je potřeba zvážit všechny možnosti a všechna rizika, s většími dětmi si můžete troufnout i na exotiku, ale nejmenší děti by příliš daleko cestovat neměly, pokud to není úplně nutné. Dovolenou s miminkem raději můžete strávit v klidu někde poblíž domova, v tom případě se nemusíte obávat, že se stane něco nepředvídatelného. 

děti na pláži

Vybírejte dobře, kam pojedete 

Jsou různé země, které jsou nádherné a kam jezdí tisíce našinců každý rok. Jenže, je cesta vhodná pro dítě? Zvážit se musí mnoho věcí, i to, jakou imunitu dítě má, zda je zdravé a přizpůsobivé. Ale s ohledem na věk dítěte je vždy třeba vybírat zájezd obezřetně, raději vybírejte zájezdy prověřené, do zemí, ve kterých budete mít jistotu, že se nic nestane. I v cestovní kanceláři vám jistě pomohou vybrat a na všechna rizika vás předem upozorní. 

Cestovat s dětmi? Ano, ale cestu by měla ovlivňovat řádná pravidla.